Ana Menü
Çevrimiçi Kullanıcılar
» Cevrimici Ziyaretciler: 1

» Çevrimiçi Üyeler: 0

» Toplam Uye Sayisi: 186
» En Yeni Uye: besiktasyozgat
Özlü Sözler




Baslat
Takvim
Eylül
PztSaÇaPerCuCtsPz
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Site Ziyaretçisi
Pazartesi861
Sali868
Çarsamba75
Persembe840
Cuma814
Cumartesi883
Pazar843
Toplam:3169564
En Çok:3197
Selaten Tuncina
<< Önceki Sayfa

صَلاَةً تُنْجِينَا
Selaten Tuncina Duası

اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ ٰالِ سَيِّدِنَامُحَمَّدٍ﴿﴾ صَلاَةً تُنْجِينَا بِهَامِنْ جَمِيعِ ﭐْلاَهْوَالِ وَﭐْلاٰفَاتِ﴿﴾ وَتَقْضِى لَنَا بِهَاجَمِيعَ الْحَجَاتِ﴿﴾ وَتُطَهِّرُنَا بِهَامِنْ  جَمِيعِﭐلسَّيِّئَاتِ﴿﴾ وَتَرْفَعُنَا بِهَا عِنْدَكَ اَعْلىَﭐلدَّرَجَاتِ﴿﴾ وَتُبَلِّغُنَا بِهَآاَقْصىَﭐلْغَايَاتِ﴿﴾ مِنْ جَمِيعِﭐلْخَيْرَاتِ ﰱِ ﭐلْحَيَاةِ وَبَعْدَ الْمَمَاتِ﴿﴾ بِرَحْمَتِكَ يَآاَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ ﴿﴾بِحُرْمَةِ حَبِيبِكَ يَآاَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ﴿﴾ بِحُرْمَةِ جَمِيعِ اْلاَنْبِيَآءِ وَاْلاَوْلِيَآءِ ِيرِ ِيراَنِِيرِ اَعْظَمِ يَآاَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ﴿﴾ ٰامِينَ﴿﴾ وَسَلاَمٌ عَليَ الْمُرْسَلِينَ﴿﴾ وَالْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ﴿﴾



Duânın Türkçe Okunuşu:



        “Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammed. Salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ i’ndeke a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât. Bi rahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Bi hurmeti habibike yâ erhemerrahimin Bi hurmeti cemi’l enbiyai vel evliyai piri piran piri a’zam yâ erhemerrahimin. Amin. Ve selamun alel murselin. Velhamdulillahi rebbil alemin.”
 



Duânın Mânâsı:

        “Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât eyle. Bu salâvat o derece değerli ve yüce olsun ki; Yüce Allah, Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın, bütün ihtiyaçlarımızı karşılasın, bütün günahlarımızı temizlesin, bizi derecelerin en yükseğine çıkarsın, hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırları bize lutfeylesin. Ey merhametlilerin en merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Bütün peygamberlerinin, evliyanın ve yolumuzun büyüklerinin hürmetine kabul buyur ya Rabbi. O' nun bütün peygamberlerine selam olsun.
Hamd alemlerin rabbi olan yüce Allah'a aittir.”



Yukarı Git ▲
<< Önceki Sayfa

 

Yorum
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.